Jdi na obsah Jdi na menu
 


ABC Bráník

6. 4. 2010

ABC Braník 18.4.2010

 

Luxusní jarní počasí přivítalo naše hráče na dalším turnaji, tentokrát v Braníku, kde se bude hrát ve dvou skupinách po šesti systémem každý s každým 1x 18 minut. Poté bude následovat semifinále a finále, nepostupující ze skupin se utkají o konečné umístění. Hraje se v počtu 5 hráčů v poli a brankář. V naší základní skupině se potkáváme s Tempem, Slávií, Spartou, Vršovicemi a Mostem. V první pětce nastupují Péťa s Bekym, v útoku Dáda, Adam a Kuba. V druhé pětce hrají odzadu Márty s Márou, vepředu pak Denis, Lukáš a Míla. Bránu jistí Honza a Renda.

 

Admira Praha - Tempo Praha 1:0

 

V prvním, pro naše ospalé hráče vždy kritickém utkání, poměří naši síly s hochy z Tempa, které rozhodně nelze označit za soupeře pro rozehrání... V prvních pár minutách nepustili naši soupeře z jejich půlky, v pěkné situaci se ukázal Dáda, těsně před zakončením si však míč ukopl. Stejně i druhá pětka se sympaticky prosazuje proti zabetonované obraně Tempa. Rozhodující moment přišel pár minut před koncem, kdy po faulu na pronikajícího Lukáše si postavil míč k trestňáku Beky. S přehledem Davida Beckhama zavěsil výstavní střelou z pravé strany k levé tyči do horního rohu!! Naše druhá pětka už v pohodě pohlídala jednobrankové vedení do konce.

 

Admira Praha – Vršovice 3:0

 

V druhém dnešním utkání nastupují naši proti papírově nejslabším Vršovicím. Naši hrají stejně jako v prvním utkání v pohodě. Soupeř příliš nevyniká v obranné činnosti. Jako první otevírá střelecký účet Adam po pěkné přihrávce od Kuby. Po pár minutách přidává gól pěknou střelou k tyči Beky. Soupeř se tu a tam snaží vystrčit růžky, nicméně precizně organizovaná obrana jak první, tak i druhé naší pětky spolehlivě likviduje útoky soupeře. Především těší stále se zlepšující výkon naší druhé obranné dvojice Máry a Mártyho, je potřeba vyzdvihnout zejména jejich spolehlivost a bojovnost s jakou se pouštějí do nezřídka velmi urostlých útočníků soupeřů. Po několika chvílích přidává gól Luky a završuje dnešní skóre na konečných 3:0.

 

Admira Praha – Slavia 0:3

 

Po slabších Vršovicích následuje křest ohněm. Doslova. Naši vstoupili na umělý trávník branického hřiště s obavou, že by měli prohrát. A také hned zkraje prohrávali. Nejdříve inkasovala první a po chvíli i druhá pětka. Pak se sice výkon na dlouhé minuty vyrovnal, nicméně naše ofenzivní činnost působila velmi rozpačitě a na vyspělý slávistický tým neměla šanci na prosazení. Před koncem ještě sešívaní navýšili na konečných 0:3 pro Slávii. V šatně bude živo.

 

Admira Praha – Most 0:1

 

Šanci na postup do finálové skupiny nám definitivně sebral Most. Hráčům zjevně nepomohlo důrazné promluvení do duše od trenérů po výkonu se Slavií. Jakoby zmizela radost ze hry, která byla na našich vidět v prvních dvou utkáních. Admiráci totálně selhávají v rozehrávce, přihrávka a uvolnění do volného prostoru jsou pro ně zcela vzdálené termíny. Pokud dostanou míč na kopačky, sklopí hlavu a snaží se projít neprostupným houfem soupeře. Ostatní místo aby si zakřičeli o přihrávku, tak se jdou do toho houfu prát o míč také. Gól do naší sítě jsme si za předvedený výkon zasloužili a s naším dříve obávaným a dnes v pohodě hratelným soupeřem z Mostu prohráváme 0:1.

 

Admira Praha - Sparta 0:4

 

Završením marného výkonu bylo utkání s rivalem ze Sparty. Naši nenacházejí recept na efektivní hru ve středu pole, ve které naopak vyniká soupeř z Letné. Je možné, že se na našich projevuje únava, přeci jenom trénují 3xtýdně a k tomu jeden nebo dva soutěžní dny. Na druhou stranu Sparta i Slavia dorazili dnes s A i B-týmy a mají na střídání dva hráče, zatímco Admira tradičně střídá celé pětky. Nicméně od hledání příčin velmi slabého výkonu a hlavně herního projevu jsou trenéři. Dobrá obrana a slušně chytající Renda s Honzíkem zařídili, že naši dostali pouze 4 góly. Na vstřelení branky musíme ještě potrénovat…

 

Po skvělém nástupu do dne skončili nakonec naši v tabulce pátí ze šesti a budou bojovat s kluky z Příbrami o 9. místo v závěrečném hodnocení.

 

Admira Praha – Příbram 6:0

 

K závěrečnému utkání nastoupili naši s povinností porazit předposlední tým druhé skupiny a získat na svou stranu alespoň třetí vítězství. Hned po rozehrání utekl příbramským obráncům Kuba a vsítil první gól. Po pár minutách přidal po důrazném sledování míče a protlačení se před brankáře soupeře Adam. Denis a Davídek nedali z metru před prázdnou bránou po krásných pasech Lukyho a Kuby. Davídek napravil minelu hned vzápětí, kdy dorazil odražený míč do branky – 3:0. Poté přidal ještě druhou trefu v zápase Kubík a šanci napravit reputaci využil i Denis. Na konečných 6:0 završil po razantní střele šajtlí ze slušné vzdálenosti Péťa.

 

Naši končí po velmi rozpačitém výkonu na konečném 9. místě z 12 týmů. Spartě a Slavii jsme za téměř 40 minut nedali ani jeden gól a navíc jsme prohráli s Mostem. Zcela chlapci propadli v kombinační hře ve středu hřiště. V systému hraném na 5 hráčů v poli se obránci správně stáhnou zpátky, nicméně tři útočníci se přesunou k soupeřovým obráncům nebo ještě lépe za ně a čekají, až se k nim dokutálí míč. Nedokutálel se.  Je třeba posílit schopnosti nahrát míč přesně do volného prostoru a hlavně si do volného prostoru nabíhat a o míč si říkat. Útočníci a záložníci musí pracovat ve středu pole. Máme co trénovat….