Jdi na obsah Jdi na menu

Česká Lípa

18. 2. 2010

Turnaj Zákupy u České Lípy - sobota 27. února.

Hraje se na dvě skupiny každý s každým, v té naší hraje ještě Česká Lípa, Lobkovice, FASV "B" a Jablonec. Za každé mužstvo nastupují čtyři v poli a brankář, ve skupině se hraje 1x13 minut, zápasy o konečné umístění jsou o tři minutky delší. Naše sestava: v bráně Renda nebo Honzík, v prvním útoku Péťa, Beky, Kuba a Dáda, v druhém Adam, Márty, Marek a Denis. Náhradníkem je Páťa. Hraje se v pěkné hale, handicapem bude asi ostré sluníčko, které skrz okna dost oslňuje.
Snad k poledni poleví.

Admira Praha - Arsenal Česká Lípa 5:0

V prvním utkání nastupuje proti nám družstvo nesoucí jméno slavného londýnského klubu, uvidíme, zda soupeři nezůstanou tomuto jménu nic dlužni.
Zůstali. Už po 15 sekundách Kuba obloučkem ala Poborský přehodil soupeřova brankáře. Soupeř v podstatě neopustil své vápno, pokud se vydal dopředu tak maximálně k půlící čáře. Ještě že má Renda v bráně plyšového pantera, jinak by tam snad usnul. Po 3,5 minutách hry natrénovali Beky a Kuba rohové kopy s náběhem: dva pokusy - dva góly.
Hned po rozehrání na půli za stavu tři nula ukázal Adam svůj oblíbený kousek. Přebral míč na půlce, podíval se kde je soupeřův brankář a přímým útokem vyrazil. Střela k tyči byla už pouze završením rychlé pohledné akce. A protože Kubovi hattrick nestačí, tak v deváté minutě po velmi vydařeném Davídkově centru z voleje zavěsil. Střídavě první i druhá sestava pak pohlídala skóre. Admira zničila Arsenal Česká Lípa po jednoznačném průběhu 5:0.

Admira Praha – Lobkovice 6:0

Tentokrát nechali naši chlapci snaživého soupeře rozkoukat se až do 3. minuty, kdy, kdo jiný než Kuba pátým dnešním gólem po zavaru v soupeřově vápně otevřel skóre. Poté zaúřadoval náš druhý útok a příkladnou spolupráci celé sestavy korunoval nádherným pasem přes celou obranu soupeře Denis a Adam s rozvahou doklepl do odkryté branky. Poté se znovu Adam sám vydal přes celé hřiště, krásnou stahovačkou obešel soupeřova obránce a stejně jako před pár minutami s obdivuhodnou rozvahou navýšil na 3:0. Admira se v těchto minutách snaží o kombinační hru, sice občas míč není lehké správně zpracovat, přesto krásné přihrávky sklízí obdiv přihlížejícího početného publika. Při jednom odkopnutí soupeře si míč sklepl Péťa a po levé straně zatáhl až k brankovišti a střelou po zemi ke vzdálenější tyči připsal na konto obránců Admiry první zářez. Tím povzbudil své kamarády v obraně a jako první vyslal projektil Márty snad z poloviny hřiště - 5:0. A to si nemohl nechat líbit tradičně nejlepší střelec naší obrany Beky, který nártem po vzoru Davida Beckhama obtočil míč kolem ledabyle postavené zdi a krásně pod břevno lobkovické branky a uzavřel na konečných 6:0.
Bohužel nemůžeme jakkoli komentovat výkon našich brankářů, jelikož nenastala jediná příležitost v tomto klání, kdy by Renda nebo střídající Honzík mohli předvést své zákroky.

Admira Praha - FASV "B 3:0

Dalším týmem na cestě k postupu ze skupiny bylo družstvo FASV. Skóre otevřel už ve čtvrté minutě Davídek, kdy po chybě rozehrávky soupeře bez zaváhání zavěsil. Druhy gól přidal po akci založené už z vlastní poloviny znovu David. Po dalších pár minutách se ke střelcům v tomto utkání zapsal Kuba. Soupeř tentokrát párkrát polovinu překročil, avšak Honzík, přestože není příjemné být nerozchytaný, jistými zákroky kluky podržel. Celkově Admira vítězí 3:0.

Admira Praha – Jablonec 1:1

V tomto utkání narazí naši hoši na silnějšího soupeře. Od začátku se hra přelévá ze strany na stranu, po faulu na polovině hřiště odpískal rozhodčí přímý kop. Míč si postavil náš exekutor Beky, který s mírnou tečí zavěsil do sítě. Soupeří poté zatlačili naši druhou sestavu k naší brance a po jednom ze zavarů se podařilo Jablonci srovnat skóre. Poté nepustili černobílí jablonecké od jejich branky, následovalo dobývání hradu, několik velmi slibných šancí likvidoval pohotový brankář soupeře. Do konce utkání se skóre neměnilo a nakonec toto utkání končí remízou 1:1. Diky příznivějšímu skóre postupuje Admira do finále, ve kterém se utká s Bílinou.

Admira Praha – Bílina 1:0 na penalty

K závěrečnému utkání turnaje nastupují naši proti Bílině, které se podařilo v rozhodujícím utkání ve skupině porazit Slavií 1:0. Je pravda, že jsme se těšili na utkání se Slavií, na druhou stranu je třeba říci, že se sešívaní neprobudili do dnešního slunného dne ve své nejlepší formě, jak je známe z jiných turnajů.
Na začátku a v průběhu utkání náš trenér průběžně míchal hráče uvnitř jednotlivých sestav. Zřejmě se Dušan inspiroval u kouče hokejové reprezentace, doufáme však všichni, že jeho rozhodnutí budou slavit větší úspěchy než naši hokejisté ve Vancouveru.
Od prvních minut bylo zřejmé, že utkání s Bílinou nebude procházka růžovým sadem a že pokud budeme chtít vyhrát, bude třeba zamakat o poznání více než ve skupině.
Skutečnost překonala naše očekávání. V infarktovém průběhu tlačili naši soupeře v jeho polovině, urostlí a dobře živení zadáci soupeře však velmi hrozili dalekonosnými střelami, takže paradoxně obranné úlohy měli naši útočníci, kteří museli bránit právě tyto střely někdy i přes půlku. Velmi dobrý brankář soupeře nepřipustil změnu skóre a i na naší straně se Renda blýskl pěknými zákroky. Takže nebylo překvapením, že o vítězi po bezbrankovém hracím čase rozhodovaly pokutové kopy.
Snad poprvé vyhrál Péťa losování na začátku rozstřelu a Dušan lišácky zvolil druhé pořadí v kopání penalt. Jako první postavil za nás míč Márty a brankář výkonem hodným starších žáků zázračně vyrazil skvěle trefenou důraznou střelu. Dáda těsně prudkou ranou minul. Soupeř netrefil ani jednu penaltu a tak mohl rozhodnout Beky. Napětí na tribuně Admiry se mohlo krájet. Beky napálil vynikající ránu, trefil spojnici tyče a břevna, míč se odrazil k brankové čáře a ven. Drama pokračuje po jednotlivých penaltách. Teď už se soupeřovi střelci nemýlili a tak Péťa a Kuba museli dát. S tímto psychickým tlakem se oba vyrovnali příkladně a v klidu zavěsili. V šesté sérii chytil Renda pohotově střelu soupeře a po delší době rozhodování našich trenérů a hráčů vystoupil z davu Denis. Postavil si míč, napřáhl a trefil. Admira vítězí a odváží do Prahy ze severu Čech první místo!!!!

Stříbro odváží Bílina a na třetím místě končí Slávia. Jablonec se zakousl do bramborové medaile.