Jdi na obsah Jdi na menu

FC Tempo 14.3.2010

22. 2. 2010

Tempo Praha 14.3.2010

K poslednímu halovému turnaji této sezóny se panteři sešli už v 7.15 v neděli ráno. Vedle Admiry se účastní dvě družstva z Tempa, hoši z Dubče a ČAFC. Hraje se na malém hřišti, na malé brány v sestavě 4+1, hra trvá vždy 13 minut. V první sestavě nastupovali Péťa s Bekym, Páťou a Vašíkem, ve druhé sestavě se představili Marek s Adamem, Davídkem a Tomášem Plačkem. Bránu jistí Renda.

Admira Praha - ČAFC 0:0

Noční vstávání se pochopitelně podle očekávání projevilo v tempu hry prvního zápasu. Rychlý krok a kombinace byly k vidění až po několika minutách od úvodního hvizdu. V první časti se ve dvou slibných situacích uvolnil Páťa, k potěšení všech v hledišti se pohotově zorientoval, vždy však střele chyběla potřebná razance a směřovala doprostřed brány. Na hřišti není prostor pro kombinaci, přeci jenom osm už velkých kluků nenechá kousek místa pro rozehrání. Renda všechny vesměs náhodné střely soupeře polapil. Z druhé sestavy se v útoku dobře prosazoval Davídek, bohužel i jeho střelám chyběla potřebná razance a přesnost. Na konci utkání Dušan zamíchá sestavou, nicméně změny ke kýženému gólu nevedou. Není tedy divu, ze utkání končí bezbrankově 0:0.

Admira Praha - gepardi Tempo 3:1

Jak už tak bývá u panterů pravidlem, do druhého utkání vlétli naši borci s podstatně vyšším nasazením. Už po několika minutách dostal příležitost projevit razanci své střely ze standardní situace na hranici vápna Davídek. Postavil míč, zamířil a mazácky zavěsil mimo dosah soupeřova brankáře pod břevno - 1:0. Admira zatlačila soupeře z Prahy 4 na jejich polovinu, po jedné z mála akcí se ale soupeři podařilo  vyrovnat. Pár minut na to přinesl ovoce důrazný forčeking našich útočníků. Vašík sklepl nepovedený výhoz brankáře, posunul si míč o pár kroků na svou pravačku a bombou k tyči znovu otočil výsledek v náš prospěch. Dáda po pár minutách předvedl publiku proč má místo v první sestavě. Na vlastní polovině vybojoval míč,  obešel kompletní soupeřovu obranu a střelou k tyči uzavřel na konečných 3:1 pro Admiru.

Admira Praha – Most 3:1

Dalším týmem, který má prověřit naše schopnosti je Most. Dříve obávaný soupeř už trochu ztratil ze své úderné síly, i tak však proti nám nastoupil odhodlaný tým. Po dvou minutách však zaúřadoval náš kapitán Péťa. Ukázal to, co od něj Dušan  vyžaduje - opustit čas od času obranou linii a vyrazit podpořit své spoluhráče v útoku.
Předvedl důraznou akci a také důrazně zakončil - 1:0. V dalším průběhu utkání předvedli Páťa s Davídkem kombinaci, která zvedla diváky ze sedaček. Páťa výborně zpracoval centr z obrany, potáhl několik metrů po pravém křídle a předložil Davídkovi do vápna, který mazácky zasunul k tyči. Nádherná akce na 2:0! Renda předvedl několik zákroků, kterými potvrzuje smysl dodatečných tréninků, které zdokonalují jeho brankářský um. Jednomu gólu však zabránit nedokázal, když soupeřovi útočníci doslova dotlačili míč za jeho záda. Poté Beky potrénoval trestná střílení. Poprvé minul, podruhé však zavěsil tak, jak umí pěkně pod víko. Admira - Most konečných 3:1.

Admira Praha - Bohemians 0:2

K dalšímu utkání nastoupili naši borci s pravděpodobně dnes nejpřipravenějším družstvem z Bohemians. Naši útočníci i obránci od začátku ví, s kým mají tu čest. Bohemáci nestáli své pověsti nic dlužni. Od prvních minut předváděli obě družstva vysoké nasazení, ze strany Admiry nutno dodat, že scházelo trochu více přesnosti. Přestože si naši hráči, Adámek, Vašík, Beky a na závěr i Tomáš Plaček vytvořili slibné šance, míč do sítě Bohemky se jim dopravit nepodařilo. Soupeř naopak v průběhu utkání vytěžil z minima maximum a Renda celkem dvakrát lovil míč ze sítě. Pěkný výkon – nepěkný výsledek. Admira prohrává s Bohemkou 0:2.

Admira – lvíčata Tempo 2:0

K poslednímu utkání nastupují naši panteři proti lvům z Tempa. Taktovku souboje šelem však od začátku drží černé kočky. Radost nejen trenérům dělá skutečnost, že Admira již disponuje podstatně vyrovnanějším kádrem než před řadou měsíců. Obě sestavy jsou schopné dnes bránit proti silným soupeřům, stejně tak všichni naši útočníci se umějí zakousnout do soupeřovy obrany. Již několikátou dnešní nádhernou kombinační akci vykouzlili Dáda s Adamem. Dáda příkladně prošel obranou a předložit neodmítnutelnou nabídku Adamovi, jež s díky přijal a nekompromisně zavěsil podél padajícího brankáře k pravé tyči. Poslední dnešní utkání probíhá v následujících minutách v exhibičním duchu, Admira hraje s Tempem v podstatě na jednu branku. Stejně jako s Mostem dostal Beky dvě podobné příležitosti k trestným kopům a stejně jako s Mostem Beky nekompromisně využívá tu druhou. Velmi solidní výkon znovu předvedl Renda, když lapil několik soupeřových pichlavých střel. Je třeba konstatovat, že se Renda dnes zcela vyvaroval jakéhokoli podstatného zaváhání, což je skvělá zpráva před následujícími zápasy venku.

Díky vzájemnému zápasu berou zlaté medaile a pohár z dnešního turnaje klokani, druhé místo obsazuje po zásluze naše Admira a na třetím místě se usadili nakonec lvíčata z Tempa. Pěkný závěrečný turnaj na konci zimní sezóny, ale už se všichni těšíme na venkovní zápasy.