Jdi na obsah Jdi na menu

FC Tempo 20.2.2010

10. 2. 2010
V
V sobotu 20.února v 8:00 po probdělé noci díky sledování nočního zápasu českých hokejistů ve Vancouveru jsme se všichni sešli na prvním letošním turnaji hraném venku na umělé trávě, tentokrát v areálu Tempa Praha. Sestava byla následující:

První pětka: Péťa, Míla, Beky, Denis a Sebík
Druhá pětka: Martin Forejt, Marek Černý, Šíma, Tomáš Plaček a Jakub
Brankáři:Renda a Honza

Celkem nás čekají 4 zápasy systémem každý s každým. Na tomto turnaji bylo záměrem nechat zahrát i kluky, kteří nedostanou tolik příležitostí při jiných turnajích. Stejně tak jsme chtěli nechat vyniknout nadějím v podobě našich trenérů-asistentů – Dušanovi to však nedalo, přivstal si a v plné kondici obsadil přední místo na naší lavičce.

Admira Praha - Tempo Praha „B“ 1:3

První gól vstřelili hráči Tempa ve čtvrté minutě po závaru před brankou Rendy. Po dalších pěti minutách zavěsil Beky přesnou střelou ze střední vzdálenosti po standardní situaci. První poločas (hraje se 2x 10 minut) skončil vyrovnaným stavem 1:1. Druhý poločas zahájili hráči Tempa dvěma slepenými góly, do branky ve druhém poločase nastoupila naše nová brankařská posila Honza a působí velmi šikovně!! Takové zápasy jako ten dnešní mu přinesou cenné zkušenosti, které se mu budou v dalších střetnutích hodit. Ve zbytku druhého poločasu potěšili hezkými akcemi jak Tomáš, tak i Kuba a Šíma. Ale jak to tak občas bývá, chyběla jim ta pověstná kapka nezbytného střeleckého štěstí. Sice jsme celkově rupli 3:1, ale hráči působili velmi svěžím dojmem. Vzhůru do dalších utkání!!

Admira Praha - Rakovník 4:3

Do druhého utkání vlétli naši kluci na mužstvo Rakovníka. Na začátku utkání byli rakovničtí pod tlakem naší druhé pětky, bohužel však před střídáním, kdy už našim borcům docházely síly, propadl Rendovi po ojedinělé akci soupeřů míč do brány. O pár minut později vyrazil Renda podařenou střelu soupeřů ze standardní situace, Péťovi se nepodařilo míč odkopnout a rakovnický útočník protlačil míč podruhé do sítě. První poločas skončil po celkově nepřesvědčivém výkonu 0:2.
Druhý poločas znovu začala naše druhá pětka, nicméně soupeř přitlačil naše hochy do vlastní poloviny. Znovu se několika pěknými zákroky blýskla naše nová posila v brance. Jen tak dál!! Zabránit však střele pod břevno z přímého kopu z hranice vápna se Honzovi podařit ani nemohlo, možná tak za dva tři roky až trochu povyroste. Pak ale našim borcům došla trpělivost. Během několika minut naši hráči doslova nasypali soupeřům do branky čtyři fíky v průběhu snad tří minut! Kombinace gólů Beky-Denis-Denis-Beky srazila soupeře definitivně k zemi. Admira otočila na 4:3!!! Druhá pětka pak v pohodě pohlídala vedení do závěrečného hvizdu. Admira je zpátky.

Admira Praha - Tempo „A“ 2:5

Další na řadě, který prověří naše družstvo, je A-tým pořádajícího oddílu. Na začátku znovu ohrozil několikrát branku soupeře Beky podporovaný zadáky Admiry. Tento tlak bohužel neměl výsledek v podobě gólu. Naopak z jednoho z protiútoku soupeř skóroval. Musíme konstatovat, že tentokrát chlapci narazili na velmi dobře kombinujícího a sehraného soupeře. Zajímavostí je, ze soupeř vůbec nemá střídačku a celé utkání odběhají jedni hráči. Uvidíme jak vydrží se silami ke konci utkání. Trenér takticky volí strategii rychlého střídání dvou pětek, někdy má člověk pocit, že je na hokeji. Ono i počasí a hromady sněhu kolem mají k hokeji blíž. Přes kopírák nám nadělil soupeř i druhý gól. Utkání působí vyrovnaným dojmem, nicméně stav je 2:0 pro soupeře. Minutu před koncem došlo ke spornému střetu Rendy s domácím útočníkem a rozhodčí bez zaváhání ukázal na značku pokutového kopu. V sektoru diváků Admiry jen zašumělo... Renda byl vůči precizní střele bezmocný a první poločas skončil jednoznačně pro soupeře 3:0.
Do druhé půlky nastoupili naši velmi sebevědomě a rostoucí tlak přinesl výsledek. Péťa výborně kopl roh a Sebík bez zaváhání zavěsil přesný centr. Fotbal se přeléval ze strany na stranu. Po ne zcela povedeném výkopu Honzíka soupeř dorazil míč do branky Admiry. Ihned po následném rozehrání snížili naši borci po rychlém útoku na 2:4, znovu velkou rozvahu a přehled projevil střelec tohoto utkání Sebík. Soupeř je v těchto minutách pod velkým tlakem admirácké první i druhé pětky, nicméně čas na ukazateli skóre neúprosně ubíhá. Admira vrhá veškeré sily do útoku a podle pravidla nedáš dostaneš po jednom nepovedeném útoku Admiry soupeř rychle přešel do protiakce a uzavřel na konečných 2:5. Toto družstvo bylo nad naše síly.

Admira Praha - Dubeč 1:0

K poslednímu utkání nastoupila Admira proti papírově slabé Dubči.
Pozoruhodný byl pro zúčastněné diváky "souboj" trenérů o hlasitější projev. Nestává se příliš často aby v této disciplíně nebrala Admira první místo.
Ale ke hře - už ve třetí minutě po obrovském závaru před soupeřovým brankářem odkopávala Dubeč z brankové čáry jasný gól. První i druhá pětka drtivým tlakem nepustila soupeře několik minut přes půlící čáru. Útok střídá útok, Denis už natahoval ke kličce a soupeřův brankář mu skočil pod nohy, krátce poté pálí Péťa ze střední vzdálenosti bohužel však doprostřed branky. Po čase se skvělým zákrokem předvedl v bráně Renda. Hvizd rozhodčího ukončil první poločas, ve kterém Admira jasně dominovala.
Na začátku druhého poločasu pokračuje Admira v obléhání soupeřovy branky. Soupeř tu a tam vystrkuje drábky v podobě nepříjemných rychlých protiútoků. Trenér správně udržuje kondiční vyrovnanost našich borců pravidelným střídáním celých pětek tak, aby soupeř zakusil sílu všech našich hráčů. Druhá pětka se svým výkonem plně srovná s tou první. Zápas se postupně mění v urputnou bitvu o každý centimetr hřiště. Každý ze soupeřů chce získat tři body z posledního zápasu do konečně tabulky. Po nepřehledné situaci před soupeřovou brankou tři (!!!) sekundy před závěrečným hvizdem přesnou tvrdou střelou k tyči strhnul vítězství na naši stranu Denis. Je vidět, že zdědil schopnost rozhodnout v té pravé chvíli. Admira vítězí po tuhé bitvě 1:0.

Celkově Admira obsadila pěkné třetí bronzové místo. Po bezchybném výkonu první místo obsadil pořádající tým Tempo Praha „A“, na druhém místě se umístilo „béčko“ stejného týmu. Za třetí Admirou skončili Rokycany a páté místo zůstalo na tým z Dubče.