Jdi na obsah Jdi na menu

Hamr 21.2.2010

11. 2. 2010
 V neděli 21.února druhý den po plesu Admiry Praha (přesněji řečeno ten samý den po plesu Admiry Praha) jsme se všichni setkali už v 7:50 (!!!) na Hamru v Braníku. Čekal nás turnaj pravděpodobně nejlepších družstev v Praze. Vedle nás se zúčastnili Sparta A, Sparta B, Slavia, Bohemka, Dukla, Motorlet a Meteor. Hrálo se systémem na dvě skupiny, ve  skupině jsme hráli každý s každým (v té naší jsme hráli s Bohemkou, Spartou „A“ a Duklou) 1x15 minut ve složení 4+1 a následovalo vyřazování o konečné pořadí.

Sestava:              první čtyřka:                  Péťa, Beky, Davídek a Kuba

druhá čtyřka:                Márty, Adámek, Vašík a Páťa

golman:                        Renda

Admira Praha - Bohemians 2:3

Ještě se soupeř nestačil ani rozkoukat a už brankář klokanů lovil ze sítě první gól. Míč protlačil do branky nekompromisně Kuba. Druhá parta se nenechala zahanbit, zatlačila bohemáky do jejich brankoviště a po povedené akci z úhlu propálil Vašík soupeřova brankáře. Admira vede 2:0. Soupeř po několika minutách snížil nekompromisní střelou do horní půlky branky na 2:1. Hra se mění v urputnou bitvu. Po další nepřehledné situaci a po nevýrazné střele podaří Bohemce vyrovnat. Během dalších pár minut se po podobné akci soupeř dostává do vedeni. V této době by se vzduch na naší střídačce dal krájet. Admira ještě zatlačí Bohemku do jejich vápna, závěrečný tlak už ale kýžené vyrovnaní nepřinese. V truchlivé náladě prohrává Admira s Bohemkou po slibném začátku 2:3.

Admira Praha - Sparta "A" 1:5

Ke druhému zápasu nastoupili naši borci s velkým očekáváním, přeci jenom výkon proti Spartě na minulém turnaji v Tanvaldě nepatřil k těm, který by si chlapci chtěli dát za rámeček. Od prvních minut bylo zřejmé, ze proti nám stojí vyzrálý soupeř, precizní nahrávky, přehled a disciplína byly hlavními stavebními kameny soupeřovy hry. To, co u nás naopak nestálo, byla pověstná střelecká štěstěna. Polovina admirácké lavičky zvedala už ruce nad hlavu po střele Davídka, která už vypadala, že se zatřepotá v síti. Bohužel se od tyčky odrazila a překutálela se po celé brankové čáře ven z branky. O to více zamrzelo, že přes kopírák to samé proběhlo po tvrdé Peťově střele snad z poloviny hřiště. Renda předvedl v brance o poznání lepší výkon než v prvním utkání, nicméně postupně pěti gólům sparťanského „áčka“ zabránit nedokázal. Celkový dojem ze hry neodpovídal vývoji skóre, hra působila mnohem vyrovnanějším dojmem. Čestný úspěch zaznamenal po Kubově přiklepnutí pohotovou střelou mezi nohy brankáře pár chvil před koncem Péťa. Celkově Admira Sparta 1:5.

Admira Praha – Dukla 1:2

V dalším utkání jsme narazili na družstvo z pražských Dejvic.
Naši přitlačili soupeře do vápna bez ohledu na to, zda byla na hřišti první nebo druhá sestava. Bohužel soupeř velmi hrozil z rychlých protiútoků. V podstatě dva výlety dukláckých útočníků přes půlící čáru znamenaly dva góly v naší síti. Na druhé straně Davídek korigoval drtivou pumelicí k tyči ze standardní situace. Přes závěrečný tlak se ale našim chlapcům vyrovnat nepodařilo. Velmi sympatickým dojmem působila ve druhé sestavě obranná hra nově příchozího Adama, ze kterého museli být útočníci soupeře nešťastní. Nakonec Dukla zvítězila 2:1. "Musím přiznat, že jsem s úrovní hry kluků spokojený" konstatoval po závěrečném hvizdu rozhodčího hlavní trenér admiry Dušan. Tato slova zní při pohledu na tabulku skupiny poněkud překvapivě, svědčí však o skutečnosti, že hoši předváděli velmi pěknou, oku lahodící, kombinační, bojovností okořeněnou hru. Ještě zbývá tuto kvalitu přetavit ve vstřelené góly.
V dalších utkáních budou naši bojovat vyřazovacím způsobem o 5.-8. místo.

Admira Praha – Meteor 3:1

První vyřazovací utkání, které potkalo kluky ve skupině o 5.-8. místo bylo s Meteorem. Sympatický tým předvedl obstojný výkon, který ovšem neměl šanci proti zlepšené hře admiráckého týmu. Už od prvních minut diktovali tempo hry kluci z Admiry a tentokrát se dostavily i vstřelené branky. Jako první otevřel skóre po přímočaré akci Vašík, který ví kam naběhnout a kde očekávat přicházející přihrávky od svých spoluhráčů. Poté zaúřadovala i naše první čtveřice. Davídek znovu projevil instinkt zabijáka, když se bleskově zorientoval před brankou soupeře, využil přihrávku od Kubíka a střelou pod břevno nedal brankáři sebemenší šanci - 2:0. Poté i Meteor po ojedinělé šanci korigoval gólem po tlačenici před Rendou. Naši chlapci nechtěli dále natahovat i tak pocuchané nervy našeho trenéra a vrazili po pěkné střele Davídka soupeřovi góla a zpečetili výsledek na konečných 3:1. V souboji o páté místo si dáme odvetu s Duklou.

Admira Praha – Dukla 3:1

V rámci boje o páté místo svedli naši borci odvetu za utkání ve skupině. Tentokrát chlapci doslova vlétli na kluky z Julisky. Hned při jednom z prvních útoků zpracoval Davídek centr na prsa a podle vzoru kolegy Lionela Messiho z otočky nakouřil bombu pod břevno. Admira dále tlačila soupeře pohledným útočným fotbalem, nicméně z jednoho z protiútoků srovnal soupeř na 1:1. To naše hochy zdravě nakoplo a doslova se zakousli do soupeře. Po ne zcela zdařeném výhozu brankáře Dukly napálil Péťa střílenou přihrávku na Kubu, ten pohotově zpracoval a s rozvahou střelou mezi nohy překonal brankáře soupeřů. Po minutce přidal gól na uklidnění a chlapci si už boj o páté místo pohlídali. Znovu velmi dobrý výkon předváděli v druhé sestavě našich Adam s Vašíkem. Márty předvádí velmi konzistentní a spolehlivý výkon pravidelně a vyzdvihnout musíme očividně se zlepšující hru Páťi. Jde to sice pomalu, ale zřetelně jsou vidět pokroky díky pravidelnému a poctivému tréninku. Jen tak dál!

"Pro mě jsou kluci vítězi" s úlevou v hlase sděloval svému okolí hlavní trenér Admiry. "Těší mě, že již pravidelně porážíme týmy jako Dukla, Meteor a se Spartou a Slávií sehráváme herně vyrovnané zápasy", dodal Dušan.
Celkově hoši obsadili na velmi dobře obsazeném turnaji pěkné páté místo a mohou být s výsledkem i herním projevem spokojeni.

První místo na turnaji obsadila Slavia po perfektním výkonu, na druhém a třetím místě se umístila družstva Sparty „B“ a „A“ a bramborovou medaili vezou domů Bohemians. Za pátou Admirou se umístili Dukla, Motorlet a Meteor. Nejlepším hráčem Admiry byl po zásluze oceněn Adam, který k nám nedávno přestoupil ze Sparty, což možná nebylo pro přihlížející trenéry Sparty příjemné zjištění.