Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hradec Králové

18. 2. 2010
            Obrazek
Hradec Králové 7.3.2010
 
 
V sobotu 7. března jsme vyrazili do Hradce Králové. Čekali nás převážně soupeři z východních Čech. Dvě družstva přímo z Hradce Králové, jedni soupeři z Pardubic a Havlíčkova Brodu. Čest pražáků přišli bránit společně s námi kluci z Meteoru. Hraje se v počtu 5+1, v první pětce nastupují před Péťou a Bekym na hrotu Adámek, Denis a Šimon. 
Druhou pětku tvoří Marek s Mártym v obraně a vepředu Míla a Luky. Společně s nimi vždy zaskočí někdo z první pětky. V brance se střídají Renda s Honzíkem.
Na lavičce historicky poprvé absentuje Dušan, jeho roli však bezpochyby převezmou naši asistenti, za kondici odpovědný Míla a energií dnes nabitý Karel.
 
Admira Praha – Meteor 4:0
 
V prvním ranním utkání nastupují naši proti kamarádům z Meteoru. Jak už bývá pravidlem, našim hochům trochu trvá než se ráno probudí, takže první čtyři minuty je to trochu utrpení... Také první gól v síti zelených dresů padá po takové, klasikem řečeno, trma vrma před soupeřovou brankou. Posledním, kdo se dotkl míče je Denis. Nastupuje druhá pětka a do střelecké listiny se zapisuje náš tradiční exekutor Adam, asistenci si připisuje přesnou přihrávkou Luky. Naši borci postupně začínají přebírat taktovku utkání. Po krásné akci přes celé hřiště skóruje k tyči Denis. A do třetice všeho dobrého znovu Denis a znovu po pěkné přihrávce od Lukyho uzavírá na konečných 4:0. Zdá se, že tento podzimní střelec se probouzí ze svého zimního spánku.
 
Admira Praha - Lvi Hradec Králové 1:2
 
Skóre otevřel velmi slibně po 25 vteřinách pohotovou střelou Beky krásně do horní půlky branky. 1:0 pro Admiru. Během následujících minut zatlačila Admira soupeře do jeho brankoviště a vytvořila si několik velmi slibných šancí na zvýšení skóre. Po jedné akci Denis pěkně zasekl míč, vystřelil ke vzdálenější tyči, ale těsně minul. 
Podobně i Márty krásně nastřelil míč k soupeřovu brankáři a minul snad o 30 cm. A jak se potvrdilo už mockrát v historii - pravidlo nedáš - dostaneš - po standardní situaci z rohového kopu soupeř protlačil míč do branky. Naši hráči viditelně znervóznili, znovu jsme spálili několik, sice ne vysloveně vyložených, ale slibných šancí. Dnešní střelec Denis nedává loženku, když sám před brankářem trefuje přímo do něj. Renda předvedl pěkný zákrok, kdy skočil nebojácně pod nohy soupeře, který jako by ožil po vyrovnání skóre. Bohužel pár minut poté nechytil Renda jednoduchý skákavý míč a o naše trenéry se pokoušel infarkt. 
Přes drtivý tlak Admiry v posledních třech minutách, ve kterých například Péťa po šikovném uvolnění nastřelil z dálky tyč, soupeř dotáhl utkání k jeho vítězství 2:1. Toto utkání se Admiře nepovedlo.
 
Admira Praha - Tygři Hradec Králové 1:1
 
Stejně jako v předchozím utkání i v tomto se daří Admiře skórovat hned po několika vteřinách, kdy svůj střelecký instinkt znovu projevil Denis. Pak ovšem převládl na straně Admiry velmi matný výkon. Útočníci Admiry vypadají, jako kdyby na dnešek spali dvě hodiny. Místo aby běhali, makali a prali se o míč, tak většinou jen koukali soupeřovi na záda a přecházeli v soupeřově polovině, zatímco naši obránci hrdě bojovali proti urostlým soupeřovým útočníkům. Kompletně jsme v této fázi hry vyklidili střední pole. Příkladnou bojovnost nelze upřít našim obráncům Bekymu s Péťou, v druhé pětce Markovi s Mártym. Věřme, že do dalších utkání vlétnou naši útočníci s větším nasazením, protože jestli naši hráči Denis, Míla nebo Šíma budou předvádět takový výkon, tak se můžeme s vidinou lepších výsledků rozloučit. Ještě že tu není Dušan, tohle by spolehlivě nepřežil. Vyrovnávací gól soupeře nikoho nepřekvapil, naši můžou být za remízu ještě rádi. Takovému soupeři máme normálně nasázet 5 gólů!!! Zatím nejhorší dnešní utkání konči remízou 1:1.
 
Admira Praha - Havlíčkův Brod 6:0
 
V dalším utkání nastupují naši tentokrát proti papírově nejslabšímu Havlíčkovu Brodu. Jestli ne teď, tak už nikdy. Předpoklady se naštěstí potvrzují a naši přesvědčivě tlačí soupeře u jeho brankoviště. Skóre otevírá po skrumáži před havlíčkobrodským brankářem Adam. Tentokrát už je výkon našich lepší. Denis pohotově zpracovává jeden z výkopů brankáře a střelou k tyči mu následně nedává šanci. V této fázi utkání dává trenér Míla šanci v druhé pětce Péťovi jako útočnému hrotu. K radosti publika už Péťa naštěstí dokáže rozlišit svou úlohu jako útočníka a obránce. Při jednom ze závarů před brankou kolínkem zvyšuje na 3:0. Hned z následné protiakce Péťa prokličkoval přes celé hřiště a prostrčil Denisovi do volného prostoru, kde náš střelec dne nezaváhal. Je to 4:0. V této pasáži hry se hraje na jednu branku. Péťa po krásném vysunutí běží přes půl hřiště sám na brankáře a trefuje tyč! Gólem z tlačenice se zapisuje poprvé v panteří historii do listiny střelců  Míla a následně ještě skóre na konečných  6:0 uzavírá Beky.
 
Admira Praha - Pardubice 4:0
 
Do posledního utkání nastupují naši hráči s úkolem napravit to, co se jim doposud podařilo pokazit. A to jak výsledek, tak i dojem ze hry. Proti nim stojí soupeř, který klame tělem, doposud hrál téměř samé remízy nebo výsledky 1:0. Jak se nakonec ukázalo, vyznačoval se velmi úpornou hrou zezadu. Naši si zjevně vzali ponaučení a ve výkonu útočníků už byla patrná o poznání vyšší dávka nasazení. Skóre otevřel po Bekyho rohu a Lukyho přihrání pohotově Marty. Luky  přidal druhý gól, tentokrát po natrénované spolupráci s Mártym. Na dálku potěšil Dušana Beky, když z dnešního prvního hratelného přímého kopu krásnou dalekonosnou a přesnou trefou překonal soupeřova brankáře. A závěrečný gól na 4:0 přidal po Martyho přihrávce mezi obránce Denis. Admira odehrála poslední dvě utkání tak, jak ji známe - vítězně.
 
Jestli nakonec Admira skončí v turnaji na prvním nebo druhém místě rozhodne utkání Meteoru a Lvů z Hradce. Aby Admira brala první místo, musí Meteor uhrát alespoň remízu. Hradec se však dvěma góly dostal do vedení a Admira byla smířena nadobro s druhým místem. Meteor však minutu před koncem snížil na 1:2 a 2 sekundy před koncem kopal Meteor rohový kop. Rozhodčí nepochopitelně v závěru utkání zastavovali čas vždy při přerušení hry. Meteor z rohu gól skutečně dal!!!
Skutečnost, že o vítězství v turnaji rozhodne gól v jiném utkání pravděpodobně sekundu před koncem - je neuvěřitelná!!! Je třeba konstatovat, že tentokrát nahradila kus výkonu Admiry pořádná dávka štěstí.
 

Na druhém a třetím místě se umístila obě družstva z Hradce a bramborové místo obsadili kluci z Meteoru.

Nejlepším střelcem turnaje se stal Denis se 7 góly.