Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turnaj Bráník 28.10.2010

14. 10. 2010
 Turnaj Bráník - Admira A
 
Turnaj na hřišti ABC Bráník začala Admira A s družstvem Dukla Praha a hned od první chvíle bylo znát, že první zápas bude tím nejtěžším. Kvalitní soupeř nás do šancí nepouštěl a jen jediná střela na bránu soupeře, kterou vyslal z uctivé vzdálenosti Kuba M., byla opravdu málo. Bez střelby a gólů se vyhrát nedá. Naštěstí máme kvalitní obranu která většinu útoků soupeře dokázala odvrátit a ani Dukla si moc nezastřílela. Vlastně jen dvakrát soupeř proniknul až k naší brance a vždy z toho byl gól. První gól byl, tak jak se to již stává u nás tradicí, neslaný nemastný a míč se po několika tečování dostal za záda Bendyho. Druhý gól padl po individuální akci kdy soupeř došel až k těsně k brance a pohodlně skóroval. Post brankáře vyzkoušel i Páťa a další branku už nepustil.
Dukla Praha : Admira A 2:0
Druhý zápas byl z kategorie těch „smolných“ kdy jsme nebyli rozhodně horším mužstvem. Jen výše zmíněná střelba a produktivita byla jednou z hlavních a objektivních příčin další porážky.
První gól v tomto zápase patřil Dádovi a bylo znát, že se kluci rozkoukali a výkon všech hráčů šel nahoru. Bohužel jsme opět inkasovali a gól asi musíme trochu připsat i na triko Bendymu. Dílo zkázy přinesl roh. V poslední době jsou rohy pro nás nebezpečí číslo 1 a vlastní góly, které po rohu soupeře padají nejsou již ničím výjimečným.
Soupeř otočil výsledek na 2:1 a tím nás prakticky vyřadil z bojů o medaile.
Kladno : Admira A 2:1
Třetí zápas s S.Příbram byl také velmi důležitý a rozhodoval celkovém umístnění v základní skupině a následném zařazení do bojů o 9-13. místo.
Snad nikdo nepochyboval, že tento zápas nejde nevyhrát a nabízela se pouze jediná otázka kolik gólů dáme. Příděl gólů začal Bendy, který v tomto zápase od začátku opustil místo v bráně a s chutí si zahrál v poli, kde bylo potřeba s ohledem na velkou marodku vystřídat unavené hráče, které ještě čekal dlouhý den. Další gól do své sbírky přidal Kuba M.. V tomto zápase jsme opravdu problémy se soupeřem neměli a naši hráči, kteří se postupně střídali v brance si tam opravdu v klidu odpočívali. Další naší akci zastavil soupeř jen za cenu faulu a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Márty a zvýšil na 3:0 pro Admiru.
Gólový příděl završil Dáda a cesta do bojů o skupinu o 9.-13.místo byla téměř otevřená.
Skupinu D jsme opustily a příznivým skóre 5:4 a čekal nás zápas pravdy, malé semifinále. Pravidla turnaje nám přiřadily 4 mužstvo ze skupiny B, družstvo Přibram M.
Do soupeře jsme se od první minuty zakousli a opět nebylo pochyb, že Admira bude i tentokrát v roli kata a i druhé mužstvo z Příbrami bez problémů udolá.
První gól na sebe nenechal dlouho čekat a skóre otevřel kdo jiný než Kuba M. Do útoku, ale i celé hry vnesl pohodu a zlepšení kombinace Švachy, který se připojil do závěrečných bojů v turnaji. Útok měl nyní větší sílu což potvrdila výborná spolupráce s Kuba M. - Švachy která přinesla zvýšení skóre na 2:0. Gól dával Švachy. Další pěkná akce se zrodila po spolupráci Bendyho a Dády, na jejímž konci byla výborná a přesná střela Dády. 3:0. Z jediného útoku soupeře padl gól na 3:1, ale ten nás nechal naprosto v klidu a téměř vzápětí nás definitivně uklidnil Kuba M. gólem na 4:1. Pěknou střelu vyslal na bránu i Bendy, ale gól z toho bohužel nebyl. Skóre opět navýšil Kuba M. 5:1, v tomto zápase si opravdu s chutí zastřílel a soupeře definitivně odradil od dalších úmyslů v tomto zápase vyhrát. Naše převaha před brankou soupeře byla opravdu velká a další střelec který navýšil skóre byl Páťa. Pohotově a přesně uklidil míč do brány s klidem Angličana, 6:1. Velmi pěknou střelou se blýsknul opět Dáda a bylo vymalováno, 7:1.
Admira A : Příbram M. 7:1
Můžeme slavit postup do závěrečných bojů o 9.-13.-místo. Naprosto zaslouženě. Jen je škoda prvních dvou zápasů a poměrně těžkého losu do skupiny D.
Nejpovedenější a nejnapínavější zápasy celého dne mohou začít.
První je na řadě tradiční a kvalitní soupeř z Benešova. Jako první musím vyzdvihnout naší obranu. Márty a Péťa si zaslouží velkou pochvalu a dík za minimum obdržených gólů v naší síti. Až zlepšíme komunikaci mezi brankářem a obranou bude to  dokonalé. To platí nejen pro rohy, ze kterých padají v poslední době hloupé góly, ale i celkovou obranou fázi.
Po jediné chybě, kterou vyrobila obrana, jak jinak než  ve„spolupráci“ s Bendym, padl gól který nás mohl hodně mrzet. 0:1 pro Benešov. Do role spasitele sám sebe nominoval Švachy a po ukázkovém uvolnění a přesné střela vyrovnal na závěrečných 1:1.
Benešov : Admira A 1:1
Další překážkou před vítězstvím v závěrečné skupině bylo Kladno A. Opět se ukázalo kouzlo výborné obrany a pokud někdo kritizoval (já) souhru mezi obranou a brankářem, pak se musel při tomto zápase kát a prosit kluky o odpouštění. Skvělá obrana která si pomáhala přihrávkami brankáři a naprosto bezchybné zabezpečení celého prostoru před brankou a to i při rozích soupeře, které nás tak v předchozích zápasech pálily, dala základ výhře 2:0. Ta byla dílem celého mužstva s ukázkovou a neomylnou koncovkou útočníků. Švachy měl svůj den a obě nabídnuté šance 100% proměnil. Obzvláště druhý gól doslova vydřel, když se prodral skrze dva obránce a velmi dobře zakončil nechytatelnou střelou.
Admira A : Kladno 2:0
Na závěr dne nás čekal těžký soupeř, družstvo ze Slaného.
Naštěstí jsme opět zopakovali velmi dobrý výkon který jsme si udrželi po celou dobu závěrečných bojů v semifinálové skupině a se soupeřem jsme drželi krok. Jejich 2 největší šance si prakticky zahodili sami, když po unáhlených střelách úplně minuli naší branku. Zbytek čistého konta zachraňoval v brance Dáda, který svými výkopy posouval hru před branku soupeře. Jak já s oblibou říkám, do klidných vod. Soupeř nám oplácel stejnou mincí a to se mu nakonec stalo osudným. Do jedno z vysokých výkopů se vložil Bendy a krásnou hlavu a poslal míč na branku soupeře. Povedenou akci dovršil pohotovou střelou Kuba M. 1:0 pro Admiru. Bendy přidal ještě jednu hlavičku, tentokrát útočnou a ta jen těsně minula branku soupeře. Po nekonečném čekání na pojistku v podobě druhého gólu jsme si s chutí oddychli při závěrečném hvizdu rozhodčího.
Admira A:Slaný 1:0
 
Tento, ale vlastně všechny zápasy ukázaly, že si kluci na hřišti rozumí a že každý hráč je platným článkem řetězu bez kterého nejede vlak.
 
Střídání kluků v bráně se ukázalo jako produktivní a efektní, obzvláště při velké marodce. Kdybych měl hledat pozitiva takového kroku pak určitě v tom, že si každý hráč může vyzkoušet jaké to je z pohledu brankáře. Myslím, že pro zlepšení spolupráce obrana – brankář je to jen dobře. Negativa jsem, žádná neshledal, tedy pokud při výborné práci obrany některý střídající brankář nenastydl.
 
 
Závěrečná statistika:
2 porážky, 1 remíza, 4 vítězství
Skóre 16:6
Obdržených 0,85 gólu na zápas
Vstřelené góly 2,28
Počet hráčů kteří se zapsali střelecky 6
Dáda 4, Márty 1, Kuba M. 5, Bendy 1, Švach 4, Páťa 1
Celkové 9.místo
 
Na veškeré reklamace bude brán zřetel a inzultace zapisujícího nebude považována za trestný čin, pouze jako přestupek, protože to odporuje dobrým mravům. Kdo bude zapisující inzultovat, bere na sebe riziko, že příští zápis bude tvořit on! Pokud bude samozřejmě schopen udržet tužku.
 
Vitalij Kličko
 
TURNAJ BRÁNÍK – 28.10. 2010
 
 
Sestava: Renda Kurel, Mára Černý, Pláča Plaček, David Holeček, Viki Dobrý, Luky Ouředníček, Kuny Kunc
 
 
FK ADMIRA B: Ravel Ústí n/L 1:5
 
První zápas, s pozdějším celkovým vítězem, začal ve znamení náporu hráčů Ústí n/L. Po rohovém kopu soupeře, jako již po několikáté z této standardní situace, nedokázali panteři ubránit hráče soupeře a znovu inkasují, 0:1.
Luky svou aktivní hrou vydatně pomáhá přetížené obranně. Při jedné takové výpomoci byl evidentně zezadu faulován, rozhodčí bohužel jenom přihlížel, a tak soupeř pohodlně zvýšil skóre, 0:2. Hned nato Renda nereaguje na lehkou střelu a Ravel vede již 3:0.
Panteři se trochu vzpamatovali z počátečního šoku a kombinací vyrovnali herní projev. Začala se hlavně projevovat spolupráce Lukyho a Kunyho, ke které se výrazně hlásil i David svou velice dobrou poziční hrou.
Soupeř posílá na branku panterů dlouhý míč, Renda nevybíhá a hráč Ústí n/L pohodlně zvyšuje na 4:0.
Kuny se zorientoval ve středu pole a přihrává Lukymu před branku, střela míří vedle. Repete již vychází na jedničku, Kuny posílá do běhu Lukyho a ten pěknou střelou snižuje na 1:4.
Další střelu Lukyho, opět po přihrávce Kunyho, brankař vyráží.
Potom se do brány tlačí i Viki, míč poskakuje na brankové čáře, ale brankař mu na poslední chvíli míč bere pádem pod nohy.
Opět soupeř zahrává rohový kop a opět končí míč v brance panterů, 1:5.
Poslední šanci zahazuje Luky, kterému jeho střelu chytá brankař soupeře. 
 
BRANKA FK Admira B: Luky Ouředníček
 
 
FK ADMIRA B: ABC Bráník 3:0
 
Do tohoto utkání nastoupilo úplně jiné mužstvo Admiry. Aktivní hrou celé pětky dokázali přečíslit soupeře a vytvářet si šance, které posléze dokázali i využít.
Hned první únik předvádí Kuny, ale naráží na dobře vyběhnutého brankaře, to ještě netuší, že tento zápas bude jeho střeleckou „černou můrou“.
Pláča rozehrává trestný kop, výborně kopnutý míč propadá pokutovým územím a bohužel končí jenom v autu. Kuny centruje do pokutového území, do kterého se natlačí Luky a výbornou střelou otevírá skóre, 1:0 pro Admiru.
Mára v obraně čaruje a nepouští soupeře do šance.
David rozehrává rohový kop, na který nabíhá Kuny, slabá střela ale končí v náručí brankaře. Aktivní David posílá do šance Vikiho, ale také jeho slabá střela končí u brankaře.
Luky posílá Kunyho do úniku, Kuny velice dobře míč přebírá a potom nepochopitelně levačkou v pádu, nikým neohrožován, míjí branku.
V další akci Kuny velice dobře nachází Lukyho, který chladnokrevně a s přehledem zvyšuje na 2:0 pro Admiru.
Mára opětovně zastavuje útočné projevy soupeře. Výbornou přihrávkou potom Mára vybízí Kunyho, který sice dobrou střelou trefuje branku, ale brankař vyráží na rohový kop.
Další únik Kunyho, po výborné přihrávce Davida, a další uspěchané zakončení končící mimo branku!!!!
V závěru předvádějí dobrou kombinaci Luky a Kuny, který krásnou přihrávkou vybízí ke skórování Lukyho, který s velkým přehledem překonává brankaře a stanovuje celkové skóre na 3.0 pro pantery.
 
BRANKY FK Admira B: Luky Ouředníček 3x
 
 
FK ADMIRA B: S.Příbram 5:0
 
I do tohoto utkání vstoupili panteři s odhodláním uspět. Kuny nahrává Lukymu, ten posouvá Davidovi a jeho dobrá střela končí mimo branku. Luky nahrává Pláčovi, střela mimo branku.
Potom napřahá i Kuny, brankař chytá. Luky se dostává do úniku, ale trefuje pouze brankaře.
Převaha panterů je zřejmá, a tak bylo jenom otázkou času, kdy přijde gólové vyjádření.
David nahrává Kunymu a ten se tentokrát levačkou nemýlí, 1:0 pro Admiru.
Hned nato špatnou rozehrávku soupeře vystihuje opět Kuny a umístěnou střelou zvyšuje na 2:0 pro pantery. Soupeř je pod tlakem a rytmus hry určují zcela jednoznačně panteři.
Luky v polovině hřiště vybojoval míč, otočil se s ním a přesnou přihrávkou nachází dobře rozeběhnutého Kunyho, který nedává brankaři žádnou šanci, 3:0 pro Admiru.
Pláča rozehrává trestný kop, Luky se dostává k zakončení, brankař chytá.
David posílá do šance Lukyho, jeho střela končí mimo. Další přihrávku od Davida již Luky využívá a zvyšuje na 4:0 pro Admiru.
Rohový kop zahrává Kuny, na nějž si nabíhá velice dobře Viki, ale v jasné šanci se nedokáže prosadit. Další střelu vysílá na branku Kuny, obrana vyráží na rohový kop, který zahrává Viki. Jeho dobrý centr propadává pokutovým územím.
Další trestný kop rozehrává dobře hrající Mára, brankař chytá.
David zastavuje útok soupeře a chytře posílá dopředu Lukyho, který krásně podél vybíhajícího brankaře skóruje na konečných 5:0.
Luky rozehrává trestný kop, Viki se opětovně dostává do čisté gólové šance a brankař soupeře na něm opětovně vyzrává.
 
BRANKY FK Admira B: Kuny Kunc 3x, Luky Ouředníček 2x
 
SEMIFINÁLE:
 
 
FK ADMIRA B : Dukla Praha 0:2
 
Asi nejkvalitnější utkání panterů bylo dlouho vyrovnané. Hrál se velice dobrý fotbal na obou stranách.
Luky zahrává rohový kop, David z náběhu střílí mimo. Potom se výborně prezentuje Renda, který maří hráčům Dukly čistou gólovou šanci.
Do úniku se dostává, po nahrávce Lukyho, Kuny, ale jeho dobrou a tvrdou střelu brankař s obtížemi vyráží.
Kuny centruje a obrana soupeře sráží na rohový kop. Rohový kop rozehrává David a v šanci míjí míč Pláča.
Trestný kop rozehrává Pláča, Kuny doráží, brankař chytá.
Kuny vybízí Davida, ale tomu střela nesedla.
Potom přichází první slabá chvilka obranných řad panterů. Nakopnutý míč propadá obrannou a soupeř šťastně skóruje 0:1.
Kuny nahrává Lukymu a ten trefuje jenom brankaře. Pak se v šanci objevuje Pláča, brankař mu ale výborným zákrokem šanci bere.
Potom Kuny předvádí krásnou individuální akci, kdy prochází celou obrannou linií, ale jeho dobrá střela končí těsně mimo.
Potom Renda nešťastně vybíhá, sráží se se svým spoluhráčem a umožňuje tak hráčům Dukly pohodlně zvýšit skóre na 2:0.
V závěru Luky velice dobře přihrává Kunymu, který je potom nemilosrdně zezadu sražen v pokutovém území…….Kuny leží a hra běží ..…..rozhodčí nereaguje…….musím přiznat, že tomu opravdu nerozumím!!!
Kvalitní utkání ve kterém byla Dukla nakonec šťastnějším mužstvem.
 
 
 
SKUPINA o 5. až 8 místo:
 
FK ADMIRA B: Kladno 3:4
 
Hned v úvodu panteři inkasují, slabá a pomalá střela prochází pod pomalu padajícím Rendou.
Brzy nato se potvrzuje velice dobrá spolupráce Kunyho s Lukym, kdy Kuny nahrává a Luky bravurně zakončuje, 1:1.
David si vymění přihrávku s Kunym, ale naráží na připravenou obranu. Pak přichází nešťastná chvilka panterů, Renda nedůrazně vyběhl a odražený míč si sráží do vlastní branky David, 2:1 pro Kladno.
Hned vzápětí posílá Kuny do úniku Lukyho, ale ten tentokrát, sám před brankou, nastřeluje pouze soupeřova brankaře.
Přichází další vlna útočné aktivity Admiry. David posílá Kunyho, ten přiklepává Lukymu a jeho střela končí jenom těsně vedle branky.
Pak si opět Renda vybírá slabší chvilku. Na lehkou střelu reaguje skluzem a vyráží míč před sebe nohama, místo pohodlného sebrání rukama, soupeř lehce zvyšuje na 3:1. Další branku nemohu ani komentovat, Kladno zvyšuje na 4:1.
Celé mužstvo panterů se vyhecovalo k závěrečnému náporu. Soupeř byl totiž hratelný, a tak celý závěr vyzněl herně ve prospěch hráčů Admiry.
Do koncovky se dostává Viki, ale jeho střelu brankař chytá.
Potom předvedl velice pěknou a zdařilou individuální akci David a snížil na 2:4. Tlak se postupně zvyšoval.
Panteři si ze soupeřova území udělali střelnici. Nejdříve Kuny, potom David a také Luky neúspěšně střílejí na branku soupeře.
V následující moment přeci jenom přichází branka, to když Kuny šikovně nahrává Lukymu, který nádhernou střelou snižuje na 3:4.
Závěrečný nápor je již bez úspěchu, chybělo asi jenom trochu více času.
 
BRANKY FK Admira B: Luky Ouředníček 2x, David Holeček
 
 
FK ADMIRA B : Neratovice 2:3
 
Do tohoto utkání nastupuje do branky Kuny. Mára v obraně opět předvádí výborné výkony.
Při brejku soupeře se k odraženému míči dostává opět hráč Neratovic, který otevírá skóre.
Po rozehrávce se ocitá sám před brankou Luky, ale střílí mimo branku!!!
Potom přicházejí dvě inkasované branky, kdy si Kuny vždy nepohlídal prostor u své levé tyče.
Luky se svou bojovností dostává až k zakončení, panteři snižují na 1:3.
Třetí střela míří k levé tyči, tentokrát si již Kuny prostor pohlídal.
Když po rohu Luky snižuje na 2:3, nadechuje se Admira k závěrečnému náporu. Do útoku se zapojuje i Kuny, ale své né příliš přesvědčivé vystoupení v brance již nedokáže vylepšit.
 
BRANKY FK Admira B: Luky Ouředníček 2x
 
 
FK ADMIRA B : Motorlet 4:1
 
V tomto zápase jde do branky Pláča.
Pláča si ještě ani nesáhl na míč a po závaru ho již tahá ze sítě, i když s tím nemohl vůbec nic udělat.
Od tohoto okamžiku bylo ale patrné, že Admira je lepším týmem.
Luky posílá do úniku Kunyho, ale ten střílí do brankaře. To samé po rohu Lukyho předvádí Viki.
Další rohový kop rozehrává David, na který si velice dobře nabíhá Kuny a je vyrovnáno, 1:1.
Vzápětí Kuny nahrává do vyložené šance Lukymu, který potvrzuje svůj velice dobrý výkon, 2:1 pro pantery.
Pak se konečně dočkal i Viki, který po rohovém kopu Lukyho zvyšuje na 3:1 pro Admiru.
Výborné uvolnění a rychlá a pohotová střela Kunyho stanovuje konečný účet utkání, Admira vítězí 4:1.
Ke konci utkání potvrdil také svůj velice dobrý výkon Mára, který nedovolil soupeři se přiblížit na dostřel branky panterů.
 
BRANKY FK Admira B: Kuny Kunc 2x, Luky Ouředníček, Viki Dobrý
 
 
FK Admira B končí v turnaji na 7. místě ze 16 mužstev. Celý tým vystupoval velice kompaktně a svou bojovností mile překvapil, což je určitě příslibem do budoucna.
Většina týmů měla vícero hráčů na střídání. Panteři měli jenom jednoho hráče na střídání, projevila se velká marodka mužstva.
Velice dobře zapadl do mužstva také nový hráč David Holeček. V zadních řadách velice dobře zachytával útoky soupeřů a dokázal být platný i při hře dopředu.
V obraně prokazoval svou nespornou kvalitu Mára.
Ve hře dopředu se opět projevila výborná herní spolupráce Lukyho a Kunyho. Kuny se v tomto turnaji stal dvorním nahrávačem Lukyho, který předvedl opravdu velice dobrý výkon.
Pláča a Viki byli též platní a svou bojovností přispěli k velice dobrému hernímu projevu celého týmu.
Jenom škoda, že velice dobře odehrané semifinále s Duklou nedopadlo lépe, protože kluci na to rozhodně měli!!!