Jdi na obsah Jdi na menu

Turnaj Hradec Králové 18.12.2010

3. 12. 2010

V mrazivém ránu poslední sobotu před Vánoci vyrazili panteři z Admiry poměřit své síly na tradiční turnaj do Hradce Králové. Stejně mrazivé jako venkovní teplota bylo i prostředí uvnitř haly, ale zjevně to bylo více nepříjemné pro fanoušky než pro samotné hráče. Hrálo se na dvě skupiny po pěti týmech, do semifinále pak postupovali první dva týmy křížově z každé tabulky

Admira – Bohemians 0:1
K prvnímu utkání nastoupili naši rovnou na Bohemku. Naši sehráli vyrovnanou partii a vytvořili si i řadu velmi slibných šancí, při té největší Kuba zatáhl po levé straně k soupeřově brance a předložil pěkný centr, k jehož dosažení chyběli Davídkovi skutečně centimetry. Bohužel však v druhé půlce z jednoho z protiútoků udeřila obávaná bohemácká sedmička. Přestože naši vytvořili slušný tlak, kýžený gól se našim dosáhnout nepodařilo.

Admira – Pardubice 5:2

Do druhého utkání vstoupili černobílí z Kobylis poněkud vlažně a po zásluze dostali gól hned zkraje. Naštestí byl impulsem pro zařazení vyššího převodového stupně a po pár minutách po ukázkové kombinaci zakončil ne příliš prudkou, ale o to přesnější střelou Páťa. Razanci střely předvedl po pár minutách Vašík, který přes svoji drobnou postavu svojí dělovkou nedal soupeřovu brankáři šanci. Pardubičtí v této části zápasu hráli pod viditelným tlakem. V jedné z dalších akcí předvedl Kuba rozvahu a s klidem ostříleného mazáka poslal střelu do protipohybu brankáře – 3:1. Poté se soupeři podařilo snížit, nicméně krátce nato všechny pochybnosti rozptýlili krásným lobem Vašík a nechytatelnou bombou z voleje Kuba. Celkově naši přejeli Pardubice 5:2.

Admira – Hradec Králové „B“ 2:2

Vstup do utkání s hradeckým béčkem si naši do rámečku nedají – po dvou akcích soupeře bylo na ukazateli skóre 2:0 pro domácí. Následně nato se utkání změnilo o urputnou bitvu o každý centimetr hřiště . Naši předváděli velmi pohledný výkon plný důrazu, odpovědnosti a krásných kombinací. Za tento výkon si gól zasloužili a byl to Davídek, který ukázkovým lobem snížil na 1:2. V napínavém závěru se blýskl Péťa slušnou pumelicí z půlky hřiště k tyči a srovnal na konečných 2:2.

Admira – Chrudim 3:1
Aby naši postoupili na úkor Hradce z druhého postupového místa do semifinále, museli porazit Chrudim a dát alespoň dva góly. Nakonec to vůbec nebylo tak jednoduché, jak napovídala výsledková statistika dosavadních výsledků soupeře. Skóre otevřel Dáda důrazně nad brankáře. Po jedné z následujících akcí Dáda přes kopírák navýšil na 2:0. Poté se soupeři podařilo snížit, nicméně drama nepřipustil Kuba, který krásnou ťukačkou s Páťou navýšil na konečných 3:1 pro Admiru, což pantery poslalo do semifinále proti hradeckému áčku.

Semifinále Admira – Hradec Králové „A“ 1:2
S velkým odhodlání vstoupili černobílí do semifinále proti hradeckým. Bez velkých rozpaků vtrhli na soupeře, který bez velkých problémů vyhrál druhou skupinu. Do vyložené gólové šance se dostal Kuba, nicméně centimetry mu chyběly k otevření skóre. To Dáda po pár minutách už nenechal nikoho na pochybách a otevřel skóre na 1:0. Pak se utkání změnilo v přehlídku pěkných akcí z obou stran a z jedné z nich se podařilo soupeři srovnat na 1:1. Bohužel pro nás i další gól padl do naší sítě. Přes úpornou snahu našich se skóre srovnat nepodařilo a čeká nás utkání o bronz.

O treti místo Admira – Jičín 3:2
Stejně jako s Hradcem ve skupině tak i s Jičínem vstoupili naši do utkání velmi rozpačitě a než se pořádně rozkoukali, tak na ukazateli skóre svítilo 0:2 pro Jičín. Poté se ovšem Admira vydala na stíhací jízdu. První gól vsítil velký David parádním lobem za který by se nestyděl ani Lyonell Messi a tři minuty před konce srovnal Kuba na 2:2. Davídek v následné akci navýšil na 3:2. V infarktovém závěru soupeř dvakrát nastřelil břevno, to druhé snad dvě sekundy před koncem. Nakonec se našim po zásluze podařilo třetí místo uhájit!