Jdi na obsah Jdi na menu

Turnaj Teplice

26. 6. 2010
Poslední turnaj sezony 2009/2010 v Teplicích

Na rozdíl od loňského roku, kdy do Teplic vyrážel autobus plný panterů, jsme letos volili na poslední turnaj sezóny individuální dopravu. Pravda, byli jsme na místě dvakrát rychleji, přesto řada z nás na autobus z loňského roku vzpomíná.
V Teplicích se hraje klasicky ve dvou skupinách každý s každým, postupují první dva a křížově hrají o finále. V naší skupině jsme narazili na Litoměřice, Jablonec, áčko Teplic a dvojku z Ústí.
Hraje se 1x20 minut v rozestavení 5+1. Handicapem bylo malé hřiště a umělá tráva. Hřiště bylo trochu větší než na volejbal, každých 20 sekund byl míč v zámezí. Umělá tráva, která potěší brzy z jara nebo na podzim, tak ve 25 stupních umocňovala už tak velmi teplý den…
V první pětce nastupovali Péťa s Bekym, v útoku Honzík, Adam a Kuba Mráz a alternoval Kuny. V druhé sestavě jistili obranu tradičně perfektní Márty a Márou, góly dávali Luki, Denis, Vašík a Páťa. Bránkářem byl k nadšení svého tatínka Bendy, který na konci vyhrál v ostré konkurenci soutěž o nejlepšího brankáře.

Admira Praha - Litoměřice 1:1

V prvním utkání jsme narazili na kluky z Litoměřic, se kterými se na turnajích střetáváme velmi zřídka. Jedná se však o velmi urputný a dobře vytrénovaný tým. Svojí hrou rozhodně nebyli jen tak na rozehrání. Naši nastoupili do turnaje velmi odhodlaně, nicméně tradičně vždy v prvních utkání působí dost rozespalým dojmem. Vytvořili si řadu slibných šancí, do sítě propasíroval míč až po trestňáku Bekyho Luki. Černobílí znovu zatlačili borce z Litoměřic na jejich půlku, nicméně na malém přehuštěném prostoru nedostávali šanci k uplatnění svých největších předností, tedy kombinační hry a rychlých útoků po stranách s přesnými centry před branku. Nutno uznat, že i soupeř předváděl velmi pěkné akce a po jedné z nich vyrovnal na 1:1. Přes velkou snahu v závěru utkání se Admiře nepodařilo strhnout skóre na svou stranu.

Admira Praha - Jablonec 2:0

V druhém utkání nastupují panteři už proti trochu známějším chlapcům z Jablonce. Na tomto turnaji není slabých týmů a i Jablonec předváděl proti Admiře velmi pohledný fotbal. Admira však měla ze hry o trochu víc a soupeře po většinu utkání nepouštěla přes půlicí čáru. Pokud se však nějaký útočník na naši půlku zatoulal, pak zakročila vždy naše obranná dvojice. Mára sice občas (asi desetkrát J) podběhl skákající míče, pro což Dušan neměl příliš pochopení, Márty nebo Bendy přímo v brance tato zaváhání vždy zachránili. Admira hraje velmi pěkně jako tým, dobře je, že nikdo zásadně nevyniká ani negativně, ale ani pozitivně. Po několika minutách urputného boje, kdy se nedařilo skrz neprostupnou obranu propasírovat míč do sítě, poslal Luki přihrávku dozadu do druhé vlny Mártymu. I sir Fergusson by měl radost jak Márty po vzoru Waynea Rooneyho napálil neuvěřitelnou pumelenici z dobrých 15 metrů ke vzdálenější tyči tak, že se soupeřův brankář nestačil ani po míči podívat jakou rychlostí kolem něho prosvištěl. Naši nadále tlačili soupěře k jejich brance, pojistku na 2:0 přidal pár sekund před koncem utkání Luki.

Admira Praha - Teplice 3:2

V dalším utkání poměřili naši borci své síly s domácím teplickým áčkem. Teplota na hřišti díky umělé trávě začínala trhat rekordy, naši však smočili své hlavy ve studené vodě a vlítli na hřiště plni sil porazit i teplické. Také se brzy dostali do vedení góly Vašíka a Honzíka. Vypadalo to, že utkání lehce dohrají a skóre si pohlídají do jeho konce. Jak to ve fotbale bývá, není dobré soupeře podcenit. Díky dvěma pohotovým střelám teplických bylo záhy vyrovnáno na 2:2. Na tvářích našich trenérů bylo znát rozrušení. Naši ovšem neztratili hlavu a drtivě zatlačili soupeře na posledních pár minut k jeho brance. Tento tlak vyvrcholil znovu pár minut před koncem, kdy druhou brankou v utkání strhl vítězství na naši stranu Honzík, naše nová posila v útoku.

Admira Praha - Ravel „B“ 9:0

Postupová matematika velela našim, pokud by chtěli postoupit do semifinále z takticky výhodnějšího prvního místa, rozválcovat béčko Ravelu minimálně o 7 golů. Naši nastoupili k utkání s nabroušenými kopačkami. Než se stačili diváci usadil ve svých sedačkách po úvodním hvizdu rozhodčího, už se míč třepetal v soupeřově síti po střele Adama, který následně po pár sekundách přidal i druhý svůj gól na 2:0. Luki na sebe nedal dlouho čekat a po důrazném útoku zvýšil na 3:0. Své umění předvedl i Kuba nádhernou technickou střelou z voleje přímo do vinglu ústecké branky. Góly přidali i Adam (vsítil v tomto utkání hattrick), Honzík po krásné kombinaci černobílých, Kuba, Vašík a na konečných 9:0 uzavřel znovu Luki. Díky tomu naši postupují do semifinále z prvního místa.

Semifinále Admira Praha – Louny 2:1

V prvním utkání play-off nastupují naši proti starším klukům z Loun, což nevadí, alespoň poměří své síly s dobrými fotbalisty. Kvalita soupeře je také o poznání vyšší. Naši umí hrát proti dobrým týmům. Hra se přelévá ze strany na stranu, vyniknout nechávají své umění především brankáři na obou stranách. Admira je však ta, která slaví góly. První vsítil po souboji Adama s lounským obráncem Kuny a následně Vašík dorazil míč, který vybojoval Luki – 2:0 pro Admiru. Napětí na tribunách by se dalo krájet. Trenér Dušan navzdory mínění tribun sází více v této fázi utkání na obranu, což se již mnoha týmům v historii fotbalu nevyplatilo. Atmosféra ještě více zhoustla, když se po sporné penaltě podařilo soupeři snížit na dva jedna. Někteří z diváků vstávají a nervózně jako tygři v kleci přecházejí po tribuně ze strany na stranu. V nervy drásajícím závěru se podaří Admiře vedení 2:1 udržet.

Finále Admira Praha – Ravel Ústí na Labem „A“

Ve finále nastupují naši proti známým a ostříleným kamarádům soupeřům z Ústí. Je vidět, že jde o hodně, každý z týmů velmi důsledně brání. Admira si vytváří v průběhu utkání pár slibných šancí, o žádné se však nedá říci, že by byla tutová. Jednou nebo dvakrát zahrozí i Ústí. Je škoda, že hřiště není větší, řada akcí končí po stranách v zámezí. Po dvaceti minutách lítého boje končí utkání remízou 0:0 a na řadu přicházejí penalty. V této loterii je soupeř šťastnější a vyhrává na penalty 3:2. Naši slaví krásné druhé místo, po celý den hráli velmi pěkný fotbal.